Velkommen til nytt skoleår

Skoleåret starter søndag 16.8.25 kl. 13.00 i kantina med lunsj. Da ønsker vi å møte alle elever og foreldre / foresatte til elever under 18 år.

Etter fellesinfoen ca. kl. 14.00, inviteres elever og foresatte til et møte med klassens lærere og andre ansatte på skolen som det er greit å kjenne til. Her kan du / dere spørre om stort og smått – fra hus og mat, til stipend eller skoleskyss. 

Om du / dere ønsker å snakke med kontaktlærer alene eller med andre ressurspersoner på skolen, send en henvendelse til skolen på tana.vgs@ffk.no, så finner vi tid til det – enten søndagen eller på et annet tidspunkt.

Bøker, PC og annet utstyr til opplæringen

Skolebøker og kalkulator låner du av skolen. 

Du må selv ha med PC med hodetelefon eller «øreplugger» og evt. andre skrivesaker. Du som er vg1 elev og trenger ny PC, kan kjøpe det gjennom fylkeskommunens avtaler. Mer info om avtalene finnes på fylkeskommunens nettside

Alle eleverprogramområde naturbruk må ha arbeidsklær og vernesko (evt. vernestøvler) fra første skoledag. Verneutstyr til skogbruksopplæring (bukse, sko og hjelm) kan du låne av skolen. Mer om utstyrsbehov finner du på utstyrslista for din klasse, nedenfor.

OBS: Biblioteket i Tanabru låner ut utstyr til turer / friluftsliv / sport. Så om du mangler noe kan du sjekke om de har noe å låne ut - i stedet for å kjøpe nytt (tlf.: 464 00 316).

Skoleskyss: 

Skoleskyss er gratis for elever som bor eller har hybel, mer enn 6 km fra skolen. Du søker skoleskyss her: skoleskyss. Det kan du gjøre når du har takket ja til skoleplass.

Stipend og lån fra Statens Lånekasse: 

Når du har takket ja til skoleplass i Vigo kan du søke om stipend fra lånekassen; Stipend og lån

Bo på Elevhjemmet?

Du som ønsker å bo på elevhjemmet sender en e-post om det, til tana.vgs@ffk.no I e-posten skriver du hvilken klasse du skal gå i tillegg til navn og annen nødvendig info. Mer info om å bo på elevhjemmet finner du her: Elevhjem - Tana videregående skole

Elevhjemmet åpner for innflytting søndag 16.8. fra kl. 10.00. Om tidspunktet er vanskelig for deg, ta kontakt så ser vi hva vi kan få til.

Ha med egen hund eller hest til skolen?

Søknadsskjema for å ha med seg dyre og mer info om dyrehold på skolen, finner du på skolens nettside.

Priser:

Prisene som gjelder skoleåret 26/27 for hus, mat eller stallplass, finner du på nettsida.

Kanskje har du helt andre spørsmål? Kontakt oss på e-post; tana.vgs@ffk.no eller tlf. 78 96 39 00.

 

Ønsker deg en super sommer og gleder oss til å treffe deg til høsten 🌞!